fb
insta
ln

Dwie nowe maszyny fleksograficzne Mark Andy w firmie Reganta – wyższa jakość etykiet i wydajność produkcji; kolejny krok w stronę dalszego, dynamicznego rozwoju drukarni

 

W łódzkiej drukarni Reganta rozpoczęły pracę dwie nowe maszyny fleksograficzne firmy Mark Andy: 17-calowa, 11-kolorowa Performance Series P7 oraz 13-calowa, 8-kolorowa Evolution Series E5.

Inwestycje te mają zapewnić firmie dynamiczny rozwój, którego elementem są m.in. jej ekspansja na rynki zagraniczne oraz znaczące zwiększenie zatrudnienia. Od lat w tym rozwoju towarzyszy jej firma Mark Andy. 

Zakupione maszyny to kolejne rozwiązania Mark Andy w firmie Reganta. Wcześniej trafiły tu modele: Performance Series P5 (od której zaczęła się działalność firmy Reganta na rynku poligraficznym), Performance Series P3 oraz Peformance Series P7, a także Scout 2200. Jej specjalizacją jest produkcja etykiet oraz opakowań z folii i laminatów zadrukowanych metodą fleksograficzną. „Mark Andy towarzyszy nam w rozwoju od lat i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni – mów Igor Szlaski, właściciel firmy. – Nowe, jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie maszyny tego producenta są częścią naszego planu inwestycyjnego. Zwiększą one naszą wydajność i podniosą jakość produkcji. Tym samym umożliwią dalszy, intensywny rozwój, a także pozwolą zwiększyć naszą obecność na rynkach zagranicznych, głównie europejskich”.

Instalacja obu maszyn miała miejsce w styczniu br. i – jak zapewniają obie strony – przebiegła bez zakłóceń. Maszyny rozpoczęły pracę zgodnie z planem i niemal od razu przełożyły się na codzienną działalność firmy Reganta. „Wiąże się to głównie z wydajnością – podkreśla Igor Szlaski. - Wysoka prędkość obu maszyn w sposób bezpośredni przekłada się bowiem na nasze moce produkcyjne i możliwość znacznie szybszej realizacji zleceń. W efekcie skrócimy czas dostawy gotowych etykiet

do klienta. Performance Series P7 to urządzenie klasy premium, wyposażone w liczne rozwiązania technologiczne, wzbogacające cały proces wytwórczy. Maszyna jest bardzo szybka iergonomiczna, a do tego sterowana w sposób niezwykle intuicyjny. Z kolei Evolution Series E5 to rewolucyjne rozwiązanie, które w pełni bazuje na napędach serwo”.

Maszyna Performance Series P7 obsługuje wstęgę o szerokości 17 cali i - w konfiguracji dostarczonej do drukarni Reganta – składa się z 11 zespołów fleksograficznych (z osobnym napędem serwo dla każdego cylindra formowego i dociskowego). Maszyna Performance Series P7 pracuje z maksymalną prędkością 306 m/min. i jest sterowana dedykowanym modułem kontrolnym z ekranem dotykowym. Jej konfiguracja umożliwia zdalną diagnostykę przez Internet.

Maszyna Evolution Series E5 zadrukowuje wstęgę o szerokości 13 cali (330 mm) i – w wersji zamówionej przez łódzką drukarnię – jest wyposażona w 8 zespołów drukujących (w technologii Pro UV), system odwracania folii, stację do foliowania na zimno, stację wykrawania oraz pre- i autoregister. Pracuje z prędkością do 230 m/min. Firma Mark Andy podkreśla skalowalność tych, wprowadzonych kilka lat temu na rynek maszyn, która umożliwia ich rozbudowę – o kolejne zespoły drukujące i wykańczające – wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika. O wysoką jakość etykiet i opakowań realizowanych w maszynach Evolution dbają m.in. precyzyjne, niezależne zespoły farbowei docisk, zaawansowane opcje wykrawania czy system kontroli naprężenia wstęgi.

Obie maszyny uwzględniają nie tylko ambitne plany drukarni Reganta – mówi Tom Cavalcoz firmy Mark Andy - ale także zmieniające się potrzeby i wymagania, zarówno ze strony właścicieli marek jak i konsumentów. Wdrożenie każdej z nich otwiera przed użytkownikami ogromne możliwości pozyskania nowych klientów i rynków. Cieszymy się, że dla realizacji swoich strategicznych celów firma Reganta wybrała po raz kolejny rozwiązania z oferty Mark Andy. Jesteśmy przekonani, że dzięki możliwościom tych maszyn jej zamierzenia zostaną osiągnięte w krótkim czasie”.

Świat stoi w obliczu ogromnego problemu związanego z coraz większym zanieczyszczeniem środowiska oraz globalnym ociepleniem klimatu. Zwrot biznesu w kierunku zrównoważonego rozwoju wspierającego łagodzenie zmian klimatycznych nie jest już tylko trendem, lecz sprowadza się do realnych działań. Przyjazne środowisku rozwiązania to obecnie konieczność. Doskonałym przykładem takich działań może być gospodarowanie odpadami w obiegu zamkniętym, konsekwentne zastępowanie surowców kopalnych ich naturalnymi odpowiednikami oraz stosowanie rozwiązań minimalizujących emisję gazów cieplarnianych.

 

Reganta – ekspert technologiczny w obszarze druku, ramię w ramię z UPM Raflatac - światowym przyjaznych środowisku rozwiązań etykietowych, promują ideę produktów odnawialnych. Firmy wspólnie przygotowały program edukacyjny kierowany do właścicieli marek m.in. z branży kosmetycznej, spożywczej, automotive czy farmaceutycznej.

 

W ramach programu odbywają się cykliczne spotkania warsztatowe, których celem jest m.in.  skuteczne wsparcie właścicieli marek w realizacji ich celów zrównoważonego rozwoju oraz wdrażaniu gospodarki obiegu zamkniętego.

 

- Liniowy model wykorzystania zasobów „Kup, zrób, wyrzuć” osiągnął granice - mówi właściciel i prezes Reganty, Igor Szlaski. – Marki muszą zacząć wprowadzać istotne zmiany, aby zmniejszać negatywny wpływ na klimat– dodaje.

 

Firma UPM Raflatac jest wiodącym globalnym producentem przyjaznych środowisku materiałów etykietowych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz usługom. Oferuje wysokiej jakości papierowe i foliowe laminaty etykietowe do promowania marki, etykiety informacyjne oraz funkcjonalne. Prowadzi ogólnoświatową sieć fabryk, terminali dystrybucyjnych i biur sprzedaży. UPM Raflatac jest częścią grupy UPM.

 

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach etykietowych przyszłości bez materiałów pochodzenia kopalnego na stronie producenta: www.upmraflatac.com

 

- Etykiety mają znaczenie w projektowaniu opakowań przyjaznych środowisku. Wspólnie pomagamy  w wyborze bardziej inteligentnych etykiet, dzięki którym klienci  osiągają  więcej, niż zakładane cele w zakresie ochrony środowiska. Działając razem, możemy mieć wpływ na tworzenie gospodarki o zamkniętym obiegu - podkreśla Izabela Antczak, Kierownik ds. Wsparcia Sprzedaży, UPM Raflatac. 

 

Dowiedz się więcej o tym jak skutecznie sprostać wyzwaniom gospodarki obiegu zamkniętego dzięki usłudze recyklingu RafCycle by UPM Raflatac >> LINK 

 

Reganta i UPM Raflatac swój program opracowały według najwyższych światowych standardów zrównoważonego rozwoju, poświadczonych certyfikatami i opartych na badaniach naukowych. Więcej informacji o uznaniu dla UPM Raflatac>> LINK 

 

Porozmawiaj z nami o tym, co chcesz osiągnąć, a znajdziemy odpowiedź dostosowaną do Twoich potrzeb. Bez względu na wyzwanie, nasze usługi są zawsze zorientowane na tworzenie wyjątkowych doświadczeń i produktów, zawsze w duchu zrównoważonego rozwoju.

W dniu 19.05.2020 Reganta świętuje Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę funduszy na zakup karmy, którą docelowo przeznaczymy dla Schroniska dla Zwierząt w Łodzi przy ul. Marmurowej 4. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy i pomoc w osiągnięciu założonego celu. Poniżej znajduje się link do zbiórki, pod którym można śledzić postępy.

Nieśmy dobro ludziom, zwierzętom i środowisku, szczególnie w obecnych czasach, kiedy każdy najmniejszy gest ma ogromne znaczenie.

 

https://zrzutka.pl/a96cd2

Tytuł projektu: „Wdrożenie badań nad opracowaniem nowych opakowań giętkich o właściwościach bakteriostatycznych”

Nazwa Beneficjenta: REGANTA S ZLASCY S PÓŁKA J AWNA

Tytuł projektu: „Wdrożenie badań nad opracowaniem nowych opakowań giętkich o właściwościach bakteriostatycznych”

Cel projektu: Celem przedsięwzięcia jest wprowadzenie na rynek innowacji procesowej a także zasadniczo ulepszonego produktu, innowacyjnego na rynku międzynarodowym, w postaci giętkiego opakowania o właściwościach bakteriostatycznych. Jest to produkt znacząco ulepszony w stosunku do obecnych produktów na rynku. Nowe produkty będą się cechowały wysoką jakością, a także innowacyjnym sposobem podniesienia bezpieczeństwa mikrobiologicznego pakowanych produktów. Wytworzenie innowacyjnych produktów a także procesu produkcyjnego możliwe będzie dzięki wdrożeniu prac badawczo rozwojowych, a także zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Planowane efekty: Projekt dotyczy wdrożenia zarówno innowacji produktowej jak i procesowej. Wdrożenie nowej technologii umożliwi również rozpoczęcie produkcji nowych zasadniczo ulepszonych w stosunku do oferty rynkowej, innowacyjnych etykiet i opakowań giętkich o właściwościach bakteriostatycznych które będą wpływać na zwiększenie bezpieczeństwa mikrobiologicznego przechowywanych w nich produktów (np. etykiet termokurczliwych na napoje, opakowania z możliwością wielokrotnego zamykania i otwierania np. opakowania na chusteczki, makarony, ryż czy też ciastka). Opakowania takie pełnią zarówno rolę marketingową ale również ochronną zabezpieczając produkt np. przed rozsypaniem, utratą aromatu lub zawilgoceniem zawartości.

Wartość projektu (całkowita): 5 362 580,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 3 2 817 100,00 PLN

 

FE poziom pl 1 rgb

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, chcielibyśmy zapewnić, iż mimo utrudnień, pracujemy ze 100% efektywnością, by zapewnić naszym Klientom ciągłość dostaw oraz utrzymanie ciągłości produkcji.  Na bieżąco dostosowujemy się do aktualnych zaleceń Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Zdrowia, wdrażając odpowiednie środki ochrony oraz adekwatny reżim sanitarny na terenie naszego zakładu. W odpowiedzi na pojawiające się zagrożenia związane z rozprzestrzeniającą się pandemią wirusa SARS-CoV-2, zapewniliśmy naszym pracownikom adekwatne przeszkolenie, gdyż stawiamy bezpieczeństwo  naszych pracowników oraz Klientów na pierwszym miejscu.